Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vánoční dílničky pro rodiče a dětičky v ZŠ a MŠ Polkovice

Vánoční dílničky pro rodiče a dětičky v ZŠ a MŠ PolkoviceVánoční dílničky pro rodiče a dětičky v ZŠ a MŠ Polkovice

Vzhledem k tomu, že se blížil čas Vánoc, pohody, klidu a taky dárečků, tak se pracovnice ZŠ a MŠ Polkovice rozhodly, že pro naše děti připraví tvořivé vánoční dílničky, aby i naše děti si vlastnoručně vytvořily dárečky pro své nejbližší. Příprava na tento den byla pro pedagogy dlouhá a náročná, ale vyplatila se.    

V pátek 2. prosince 2022 si kolem stovky účastníků nenechalo ujít již několikátý ročník vánočního tvoření pro všechny velké i malé zájemce. Akce se jako každým rokem konala v budově školy a celá byla zdarma.

V každé dílničce se pracovalo s různým materiálem a odlišnou výtvarnou technikou, čímž vznikla nádherná směs různých dárečků. Paní učitelky ze ZŠ a MŠ připravily několik zajímavých pracovních dílen. Děti s rodiči či prarodiči a sourozenci v průběhu odpoledne vytvářely vánoční stromeček, papírového andělíčka, perníkový svícen a zdobily si vánoční pytlíček. A aby se všem dobře pracovalo a byla opravdu pohoda a klid, tak po celou dobu tvoření se podávala voňavá káva a povídalo se.

Příjemnou vánoční atmosféru všem účastníkům jako vždy zpříjemnily pracovnice školní jídelny svým občerstvením s napečenými sladkostmi.

Celou akcí chtěly pracovnice školy zkrášlit dětem předvánoční čas, rozvinout jejich kreativitu, zručnost a zároveň zkrátit čekání na Ježíška. Děti z výtvorů byly nadšeny a páteční odpoledne si všichni užili.

Jednotlivé výrobky si zájemci odnesli do svých domovů, kde jim budou připomínat nádherné odpoledne strávené společně se svými blízkými.

Všichni se již těší na další dílničky, které pracovnice ZŠ a MŠ mají naplánované na předvelikonoční období.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se přišli za námi naladit na sváteční atmosféru.

 

Mgr. Leona Indráková, ředitelka školy