Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
COOP Jednota Polkovice - změna otevírací doby
11
COOP Jednota Polkovice - změna otevírací doby
12 13 14
15
Prodej kuřecího masa 15.4.
16 17
Beseda pro řidiče - Kojetín
18 19 20 21
22 23 24 25
Nábor fotbalistů Tovačov
26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Jablíčkový den

Jablíčkový denJablíčkový den          

V pátek 14.října 2022 školní budovu ZŠ Polkovice naplnilo jablečnou vůní tvoření nazvané Jablíčkový den. Účastnili se ho všichni žáci 1.-5.roč.pod vedením svých pedagogů.

V I. třídě ožil komunitní kruh vyprávěním zajímavostí o jablkách, jablíčkách i jablíčkových vílách. Vzpomněli jsme také na tradice, ve kterých hraje jablíčko důležitou roli, pozorovali
a ochutnali jsme jablka různých odrůd, velikostí i barev. K ochutnávce si žáci napekli výborné jablečné šátečky. A na dvorečku u pana starosty S. Gefinga si žáci pod vedením manželů Menšíkových vymoštovali vlastní jablečnou šťávu.

Nástěnky na chodbě zaplnily jablíčkové výtvory a vznikla také Jablíčková výstava. Tvořivost byla nezměrná, a tak děti jablíčka vyráběly z vlny a tvořily nové odrůdy pomocí svých kouzelných pastelek a vlastní fantazie.

Dětem se projektový den velice líbil, paní učitelky a asistentky byly spokojené, že mohly dětem nachystat netradiční výuku zaměřenou na zajímavé téma. Velice děkuji manželům Menšíkovým a panu starostovi za příjemné přivítání, moštování a užitečně strávené dopoledne ve společnosti milých osob.

                                                                                     Mgr. Leona Indráková, ředitelka školy


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů