Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Zelenina Juvita - nakládačky
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18
ČEZ odstávka elektřiny
Pošta - omezení otevírací doby
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Mikuláš v mateřské a základní škole

Mikuláš v mateřské a základní školeMikuláš v mateřské a základní škole

       Dne 5. prosince 2022 se naše škola, tak jako každý rok, dočkala návštěvy Mikuláše. Mikulášská tradice je s námi již několik století, a tak není divu, že ani naší základní a mateřské škole se návštěva nevyhnula.

      Přestože bylo pondělí ráno, děti v naší škole se nemohly dočkat, až uslyší na chodbě budovy školy pověstný rachot řetězů, který věstí příchod čerta, anděla a Mikuláše. A skutečně se dočkaly. Mikuláš si přece nemohl nechat ujít příležitost, navštívit děti v jejich školce a škole. Chvíli po osmé hodině se otevřely dveře třídy a za zvuku řetězů vešel do třídy Mikuláš nesoucí koš dárků, následován opravdovým čertem.

     Mikuláš si postupně popovídal se všemi dětmi a na každého našel v kouzelné knize chválu, ale i něco, v čem by se děti měly polepšit. Nakonec se však ukázalo, že každý si nějaký ten dárek zasloužil. A protože se nakonec dostalo na každého, všem bylo do zpěvu a třídou se začaly linout tóny písniček o Mikuláši a čertech. Nakonec dětem slíbil, že se určitě za rok vrátí a přesvědčí se, zda skutečně dodržely slib, že se polepší a v kouzelné knize se už neobjeví poznámka o zlobení, neuklízení hraček, žalování a podobně. Poté, co se všichni vzácní hosté s dětmi rozloučili a zavřeli se za nimi dveře, rozeznělo se celou třídou hlasité sdělování dojmů z právě prožité půlhodinky.

      Je velmi dobře, když se mají děti na co těšit a čím více příležitostí pro napjaté očekávání něčeho hezkého jim připravíme, tím bude v dětských očích radostněji.

 

Mgr. Leona Indráková, ředitelka školy